Technologia

Energooszczędny dom modułowy – oszczędność na lata

W czasach, kiedy koszty użytkowania domu rodzinnego rosną na każdym kroku. A stopniowo wdrażane przepisy narzucają kierunek zeroemisyjności. Budowa domów energooszczędnych lub wręcz pasywnych jest jak najbardziej pożądana.

Już teraz zgłasza się do nas coraz więcej świadomych inwestorów. Takich, którzy zamiast dosłownie przepalać ogromne pieniądze na ogrzewanie domu (lub przepłacać w rachunkach za prąd), wolą od razu postawić dom efektywnie energetyczny.

Dlatego stworzyliśmy unikatowy wachlarz gotowych projektów domów drewnianych o powierzchni od 35 m2 (dom na zgłoszenie), do 100 m2. Ponadto korzystając z technologii prefabrykacji modułów gotowych ścian, podłóg, stropów i dachu zminimalizowaliśmy czas realizacji do ok. 2-3 miesięcy.

tech-1 — kopia

Nowoczesne domy prefabrykowane
w stylu skandynawskim

Inspirowani technologią samowystarczalnych, pasywnych domów słonecznych, produkujemy modułowe domy drewniane. Czerpiemy przy tym z doświadczenia skandynawskich budowniczych, których konstrukcje od zawsze musiały być odporne na trudne warunki i surowy klimat.

Nasze domy powstają z tzw. prefabrykatów, czyli wcześniej przygotowanych modułów, które łączymy w całość na placu budowy, czyli działce inwestora.

Technologia budowy domu energooszczędnego
- zasady

W naszej filozofii budowania domów kierujemy się parafrazą zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”, która brzmi: lepiej izolować niż ogrzewać. W tym celu przestrzegamy kilku podstawowych zasad dotyczących budownictwa energooszczędnego:

  • południowa orientacja najbardziej przeszklonej ściany,
  • redukcja lub całkowity brak przeszkleń od strony północnej i wschodniej,
  • stosunkowo gruba izolacja wełną skalną
  • oraz zastosowanie ogrodów zimowych.

Na etapie adaptacji projektu doradzamy w wybraniu najkorzystniejszych rozwiązań dotyczących ogrzewania i wentylacji budynku, takich jak pompy ciepła oraz rekuperacja powietrza, których to nie może zabraknąć w nowoczesnym domu energooszczędnym.

Całoroczne domy modułowe w standardzie NF40

Dzięki tym zabiegom nasze prefabrykowane domy modułowe mają charakterystykę budynków energooszczędnych. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie osiągnąć standard NF40, a nawet NF15.

Warto dodać, że dach z orientacją na południe i jego odpowiedni kąt nachylenia sprzyja montażowi paneli słonecznych. To w rezultacie zbliża nas do obniżenia rachunków za ogrzewanie budynku, ale również umożliwia uzyskanie dodatniego bilansu energetycznego.

Gotowe domy drewniane ze skandynawską duszą

Najistotniejszym komponentem wykorzystanym do budowy naszych domów modułowych jest drewno – wyłącznie wysokiej jakości drewno C24 lub BSH.
Drewno to tradycyjny materiał, doskonale nadający się do implementacji nowoczesnych technologii w projektach budynków mieszkalnych. Dzięki temu domy w skandynawskim stylu świetnie służą za całoroczne schronienie przed zgiełkiem miasta. My kochamy je za piękny wygląd, jak i funkcjonalność.

Budowa całorocznego domu modułowego

Stosowanie odpowiednich przeszkleń od strony południowej, nie tylko może poprawić warunki termiczne, lecz taki zabieg ma również działanie terapeutyczne. Światło słoneczne, którego przez pół roku jest stosunkowo mało w Polsce, pozytywnie wpływa na nasz umysł i ciało. Z kolei możliwość wyjścia z salonu na taras i do ogrodu na tyłach domu, sprzyja odpoczynkowi po pracy.

Naturalnie ekologiczne, ciepłe, słoneczne i przyjazne – takie są gotowe domy drewniane Fjordom.

10 kroków do wymarzonego domu modułowego Fjordom

Fjordom to skandynawskie domy pod klucz… do szczęścia. Inspirowane naturą.
Mieszkają w nich spokój, harmonia i relaks.

Masz pytania?

Chętnie przeprowadzimy Cię przez cały proces.